Çarşamba , 23 Haziran 2021

1 Aylık Sigortalıya Kredi Veren Bankalar

Bir kullanıcın bankadan kredi çekebilmesi için ne kadar süredir sigortalı olduğu büyük önem taşımaktadır. 1-2 aylık sigortası bulunanlara bazı bankalar maalesef kredi vermemektedir. Genel anlamda baktığımız zaman ise ihtiyaç kredisi veren bankalar, kişide en az 4 ay sigortalı olması şartı aramaktadır. Bu süre 2020 yılı öncesi 6 aydı fakat bazı bankalar bu süreyi kısaltıp 1 aylık sigortalılara bile kredi verme noktasına gelmişlerdir.

Kredi çekmek isteyen bir kişinin düzenli bir gelire sahip olması ve sigortasının düzenli bir şekilde yatıp yatmadığı bankalar için en büyük önem taşıyan konulardandır. Bankaların 1 aylık sigortalıya kredi vermesindeki en büyük sebep düzenli bir gelir sahibi olmalarıdır. Düzenli gelire sahip olan bir kişi 1 aylık sigortalı dahi olsa bazı bankalardan kredi alabilmektedir. Bildiğiniz üzere kredi çekmek için bütün bankaların kendine özel şartları vardır. Örnek vermek gerekirse kredi çekmek isteyen kişinin sigortalı olması ve 1000 puan krediye sahip olması gibi.

1 aylık sigortalıya kredi veren bankalar kişilerin gelir seviyelerine göre kredi vermektedir. Bunun haricinde kredi çekebilmek için bankanızın istediği çeşitli evrakları toplayarak teslim etmeniz gerekmektedir. Gelirinizin belgelenmiş bir hali kredi alabilmeniz için büyük önem taşır. Sigorta dökümü, maaş bordrosu ve belgelenebilir gelir iş yerinden alınıp bankaya teslim edilmelidir. Bazı kişiler maaşlarını günlük veya haftalık alabiliyorlar. Siz de maaşınızı günlük ya da haftalık alan kişilerdenseniz, iş vereniniz sigortanızı yapmamış olabilmektedir. Böyle durumlarda ise kredi çekme durumunuz zorlaşacaktır. Her kredi gibi1 aylık sigortalıya kredi veren bankalar için belgelenebilir maaş belgesi gerekmektedir.

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir