Çarşamba , 23 Haziran 2021

Altın Hesabı Nedir ?

Altın hesabını ile alakalı, özellikleri ve avantajlarını merak ediyorsanız bankasına göre vadeli ve vadesiz altın hesaplarının detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Tasarruf yapmaya altın hesabı açarak başlayabilirsiniz. Altın hesabı açtırdığınız vakit altın tasarruflarını ister fiziksel olarak, isterseniz de hesabınızda fiziksel olmadan biriktirme yapmanız mümkün olur. Geleneksel olan yatırım modelleri kullanan kişiler bu yöntemden faydalanıp altınlarının çalınmasını engellemiş olurlar.

Altın Hesabı Neleri Kapsar?

Altın hesabının kapsamı içinde;

  • Platin
  • Gümüş
  • Cumhuriyet altını
  • Ziynet eşyaları (Bilezik, kolye, yüzük gibi)
  • Tüm altın cinsleri yer alır.

Altın Hesabı Banka Şubesinde Nasıl Açtırılır?

Altın hesabı şubeye giderek açtırmak isteyen yatırımcılar ilk olarak banka şubesinde altın eksperlerinin olup olmadığına bakmaları gerekmektedir. Banka şubelerinin mesai saatleri içinde dahi olsa altın eksperleri bulunmaya bilir. Bankaların sitelerini ziyaret edip altın eksperleri hangi zamanlarda bankada bulunduklarını öğrenmeniz mümkün. Altın hesabı açtırmak için banka şubesinde bulunan altın eksperleri sahibi olduğunuz altınlara değer biçerler.

Altın Hesabı Açtırmanın Avantajları Nelerdir?

Altın hesabı avantajları sayesinde sizlerde yatırım yaparken bir yandan ise kazançlı çıkabilirsiniz. Altın hesabı açtırdığınız vakit bankada altınınızı gram veya ayar cinsi üzerinde saklama şansı bulunur. Yatırımcılar önceden sahip olduğu altınlarını yastık altında saklamaktaydı. Bu altınların çalınma riski olduğu anlamına gelmektedir. Fakat banka şubelerinde altınlarınız çalınma, yıpranma ve diğer olası tüm problemlere karşı korunmuş olmaktadır. Sahip olduğu altınlarını banka kasasında tutmakta olan müşteriler bunlar için bankaya fazladan kasa ücreti ödemek zorunda kalmamaktadır.

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir