Çarşamba , 23 Haziran 2021

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Mevcut kredi borçlarını tek bir kredi altında birleştirilerek yapılandırma yapıp eşit taksitler ile geri ödeme yapılması imkânı tanıyan bir kredi çeşidi. Genel olarak kullanım sebeplerinden bu kredilerin diğer isimleri; borç birleştirme veya borç kapatma.

Akbank Borç Kapatma Kredisi:

Farklı bankalarda bulunmakta olan kredi borçlarını Akbank vasıtasıyla kapatarak yeniden yapılandırılma sağlayabilirsiniz. Bu işlem tamamıyla ücretsiz olmakla birlikte oldukça da kolay. Sizlerde eğer Akbank transfer hizmetinden faydalanmak istiyorsanız; Akbank direkt uygulaması ve banka şubeleri bireysel veya KOBİ departmanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi:

Özel veya kamu hangi bankaların kredi borçlarını tek çatı altına toplamak istiyorsanız bunu kolaylıkla Ziraat bankası ile gerçekleştirebilmeniz mümkün. Düşük faiz vermesi sebebiyle Ziraat Bankası sizlerin birikmiş bütün borçlarınızı kendisine transfer edip 60 aya kadar yeniden yapılandırmaya olanak sağlıyor. Ziraat Bankası borç transfer kredisi başvuruları sadece Ziraat Bankasının “Bireysel Müşteriler” departmanında yapılmaktadır.

Başvuru yapılırken şu şartlar ve belgeler sizden istenmekte;

  • Kredi notu değerinin riskli bölgede olmaması.
  • Çekilecek kredinin borçlarınızın tamamını ödeyecek düzeyde olması.
  • Kimlik veya ehliyet belgesi.
  • Gelir belgesi.
  • Bankanın kullandıracağı kredi, “tüketici kredisi” faiz oranlarıyla en fazla 36 ay vadeli olarak sizlere sağlandığını görebilirsiniz.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi:

Eğer farklı bankalara; kredi kartı, bireysel kredi, kredili mevduat gibi hesaplara ait borçlarınızı kapatmak isterseniz sizlerde Şekerbank’tan kredi kullanabilirsiniz. Banka gerekli gördüğü takdirde sizden; ek belge ya da kefil talep edebilir.

TEB Borç Transfer Kredisi:

Diğer bankalara, Kredi kartı ve kredi borcu olan kişiler Türkiye Ekonomi Bankasından da transfer kredi alabilirler. Banka duyuru yaparak 2020 yılında da aylık olarak; %0,95- 0,99 faiz oranlarıyla kredi vermeye devam edecek. Kredi için banka tarafından herhangi bir ücret tahsil etmiyor.

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir