Çarşamba , 23 Haziran 2021

Günlük Banka ATM’lerinden Para Çekme Limitleri

Günlük yaşamımızda bir nevi kurtarıcımız haline ATM’ler her yıl olduğu gibi bu sene bir takım yeniliklere imza attı. ATM’lerde para çekme, para yatırma, havale, EFT, borç ödeme gibi tüm işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirmemizi sağlamaktadır. En çok kullanılan kısımlarından olan para çekme özelliği hem insanlar hem de bankacıların işini kolaylaştırsa da ne yazık ki günlük para çekme limitinden şikayetçi olan çok sayıda tüketici bulunmaktadır.

Her bankanın kendisine özgü günlük para çekme limiti bulunmaktadır. Verilen limitler dahilinde para çekilmesini istemektedir. Eğer daha fazlasına ihtiyacınız var ise bu ihtiyacınızı sadece iki şekilde giderebilirsiniz. İlk olarak bankanızın en yakın şubesine giderek oradaki gişelerden çekebilirsiniz. Diğer bir yol ise bankanızın size sağladığı günlük limitin hepsini çekerek daha sonra günün bitme saati olan 00.00’ı geçmesini bekleyip limitinizin yenilenmesini sağlamak. 00.00 itibariyle yenilenen sistem ile yeniden günlük para çekme limitiniz sıfırlanmaktadır.

Ziraat Bankası Para Çekme Limiti 

Devlet bankaları arasında en çok tercih edilen banka olan Ziraat Bankası her yıl olduğu gibi bu yılda en iyiler listesinde yerini korumaktadır. Uzun zamandır ATM günlük para çekme limiti 1500 TL olan ziraat bankası 2020 yılında herhangi bir artış yapmadan aynı miktarda devam edeceğini açıkladı.

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Türkiye’nin ilk özel bankası olan Türkiye İş Bankası para çekme, yatırma, EFT, havale gibi birçok işlemde müşterilerine birden fazla seçenek sunmaktadır.  İş Bankası müşterilerine 1-2 yıldır İş Bankası ATM’lerinde günlük para çekim miktarını 2000 TL olarak kullanmaktadır.

Garanti Günlük Para Çekme Limiti 

Uzun yıllardır olduğu gibi günlük 2000 TL para çekme limitine sahip olan Garanti Bankası daha fazlasını çekebilmek için banka şubelerinin tercih edilmesi gerektiğini açıkladı.

Finansbank Para Çekme Limiti

Finansbank uzun senelerdir ATM’lerinde günlük para çekme limiti 1500 TL dir. Fakat Finansbank 1500 TL üzeri çekim yapmak isteyen müşterilerine limit arttırma özelliği sunmaktadır.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti 

Halkbank 2020 yılında da ATM’lerden günlük para çekme limiti 1500 TL olduğunu açıkladı. Güvenlik sebebi ile herhangi bir artış yapmayacağı bilgisini verdi.

Yapı Kredi ATM Para Çekme Günlük Limiti 

Yapı Kredi yıllardır ATM günlük para çekme limiti ile alakalı herhangi bir değişikliğe gitmemektedir. Yapı Kredi  ATM’lerinde Günlük para çekme limiti 2000 TL’dir.

Akbank Günlük ATM Para Çekme Limiti

Akbank ATM’lerinde günlük para çekme limiti 1500 TL olarak devam etmektedir.

TEB Günlük ATM Para Çekme Limiti

Tüm bankalar arasında en düşük günlük ATM’den para çekme limitine sahip olan TEB bankasının günlük para çekme limiti 1000 TL’dir

Denizbank Günlük ATM Para Çekme Limiti

Denizbank ATM’lerinden 1500 TL limitinde para çekebilirsiniz. 1500 TL ve üzeri çekimlerde gerçek ücret ödeyerek limit arttırma işlemini yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Günlük ATM Para Çekme Limiti

Tüm bankalar içerisinde herhangi bir ücret almadan en çok günlük ATM para çekme limitine sahip ikinci banka olan Kuveyt Türk’ ATM’lerinden günlük 3000 TL limiti bulunmaktadır.

Enpara ATM Para Çekme Limiti

Enpara tüm bankalar ve tüm bankacılık işlemleri arasında hiçbir ücret talep etmeden en çok günlük ATM para çekme limitine sahip olan bankadır. Enpara günlük para çekme limiti 7.500 TL ‘dir

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır ?

Akbank’a ait İnternet sitesi (www.akbank.com.tr) üzerinden veya Akbank’ın mobil uygulamasını telefonunuza indirerek giriş yaparak İhtiyaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir