Çarşamba , 23 Haziran 2021

İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Yaşanan Koronavirüs salgınının ekonomik etkisini azaltmak için çıkarılan 3 aylık işten çıkarma yasağı tekrardan uzatıldı.17 Ocak 2021 tarihi itibariyle 2 ay daha uzatıldı.

İşte işten çıkarma yasağının son günü;

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre; 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca işverenler 2 aylık süre ile personelini işten çıkarma yasağı, 17 Ocak 2021’den itibariyle 2 ay süresince daha uzatıldı. İşten çıkarma yasağının bitiş tarihi 17 Ocak’ta değil de 17 Mart 2021 tarihine kadar süreceği açıklandı.

Resmi Gazete’de Karar Yayınlandı

Koronavirüs bulaşan hastaların sayısının artması, kısa çalışma ödeneği uzatılması ve birçok ödeneğin devam ederek işten çıkarma yasaklarının da uzatılma beklentisi doğurmuştu. Resmi Gazete’de yer bulan işten çıkarma yasağı kararı bir kez daha uzatıldı. Yayınlanan Cumhurbaşkanı Karar’larına göre, ücretsiz izin destekleri ve işten çıkarma yasağı 17 Ocak 2021’den itibariyle geçerli olmak üzere 2 ay süresince daha uzatıldı. Vatandaşlar ilk olarak 3 ay süre ile başlamış olan uygulamanın ne zaman biteceği hakkında konuşmaya başladı. İşten çıkarma yasakları bitiş tarihi ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Yetkililer yasak hakkında ne zamana kadar süreceği konusunu açıklamadı fakat, kısa çalışma ödeneği ile paralel olarak işten çıkarma yasağı süresinin de uzatılacağı düşünülmektedir.

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

PTT Bank Ev Hanımları Kredi Başvurusu

PTT Bank ev hanımları kredi başvurusu imkanlarından faydalanarak kredi kullanmak istiyorsanız, ilk olarak PTTBank ‘ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir