Çarşamba , 23 Haziran 2021

Kredi Notu Kredi Faiz Oranını Etkiliyor mi?

Bir bankanın müşterisine ait olan banka puanı, o müşterinin yararlanacağı kredi faiz oranlarını etkilemektedir. Findeks kredi notu 1850 rakamı ve üzerinde olan kişi, bankaların kredi seçenekleri arasındaki en düşük faiz oranı üzerinden yararlanabilir. Farklı bir ifade ile bankaların düşük faiz avantajı ile sunmuş olduğu kredilerden yararlanabilmeleri için risk teşkil etmeyen bir findeks kredi notuna sahip olunması gereklidir.

Kredi Puanı Aralıkları Nelerdir?

Kredi notları puan aralıkları ile lişkili bilgiler:

  • Findeks kredi notu 1-699 rakamı arasında bulunan kişiler bankalar taraıfından en riskli müşteri gurubu olarak incelenirler. Bu kapsam doğrultusunda kredi başvuruları onaylanma olasılığı oldukça düşüktür.
  • Findeks kredi puanı 700-1099 puanları arasında bulunanlar bankalar tarafında orta riskli müşteri gurubun içerisinde incelenirler. Kredi onayı alma olasılığı düşüktür.
  • Kredi puanı 1100-1499 arasında bulunanlar, az riskli müşteri gurubuna girmektedirler. Kredi başvuruları sırasında onay alma olasılıklıları değeri, gelir beyanlarında bulunan tutara bağlıdır.
  • 1500-1699 puanları arasında kredi notuna sahip olan kişiler, iyi müşteri olarak değerlendirilir. Kredi başvurusu sonrası onay alma ihtimalleri oldukça yüksektir.
  • 1700 ile1900 puanları arasında findeks kredi notu bulunanlar, kredi onayı alma olasılığı en yüksek olan müşteri gurubu olarak belirlenmiştir. Bu müşteriler özellikle düşük faiz ve uzun vadeli kredi seçeneklerinden yararlanma haklarına sahiplerdir.

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir