Çarşamba , 23 Haziran 2021

Kredi Yapılandırması Sonrasında Kredi Çekilebilir mi?

Dış etkenlere veya kişisel sebeplere dayalı olarak gerçekleşmekte olan ekonomik sıkıntılar ile pek çok banka müşterisi, kredi borcu altına girmekte ve sonrasında ödemekte büyük güçlük çekiyor. Bu neden ile borç yapılandırması devreye girmektedir.

Kredi borcu yapılandırması bilinen diğer adı refinansman da denilen bu işlem, ödeme zorluğu yaşamakta olan kişiler için bir alternatif oluşturmaktadır. Kredi borcunun ödenmesi konusunda zorluk çekilmesi durumunda ya da ödemeler aksatılıyor ise yapılandırma kişinin işine yarayabilir.

Kredi yapılandırması yapıldıktan sonra kredi çekilir mi, kredi çekmeye engel olur mu ? sorusu da kredi kartı olan ve kredi çekmek isteyen insanlar tarafından sorulmakta olan başlıca sorulardan birisi olur. Kredi yapılandırması yapmak isteyen kullanıcılar, hâlihazırda borcunu ödeyememesi ya da zorlanması sebebi ile bu yolu tercih ederler.

Geç ödenebilen yada ödenmeyen borçlar, kişilerin kredi sicil notu olumsuz etkiler ve ileri dönemde  başka sorun ortaya çıkar. Bu tarz durumda sorun çıkaracak hususlar daha vardır. Her bankada herkesin bir üst limiti bulunmaktadır. Belirlenen üst limit, kişinin aldığı maaşa göre belirlenmektedir. Eğer kredi yapılandırma sonrasında limiti zorlayan bir kredi çekilmek istenirse sıkıntılar yaşanabilir.

Borcu sebebi ile kaynaklı borçların kredi sicil notunu devamlı olarak etkilemesi sebebiyle yeni kredi çekimi içinde engel oluşturur; fakat borçlar gecikmeye düşmeyip yapılandırma yapıldığı zaman kredi çekmek de sıkıntı olmaz.

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir