Çarşamba , 23 Haziran 2021

Pandemi Batık Kredi Riskini Artırıyor

Hangi Kredi’nin CEO’su Oray Durmazoğlu tüketicilere çağrıda bulundu, “Pandeminin başlangıcından bu yana batık kredi riski her geçen gün artıyor. İçinde bulunmakta olduğumuz bu belirsiz süreçte kredi talebinizi kesinlikle birkaç defa gözden geçirin ve gerçekten ihtiyaç duymuyorsanız lütfen kullanmayın”

Krediler, özellikle yüksek tutarı bulan satın almalar konusunda işimizi kolaylaştırsa bile ödenmeme konusunda yaşanmasında tüketicilere büyük çapta sıkıntılara yol açabiliyor. Destek Paketleri kapsamında verilmekte olan 6 ay ertelemeli kredilerin ödeme dönemi geldiği günümüzde, tüketiciler geri ödeme konusuyla alakalı sıkıntı yaşayabiliyor. Bu noktada kredi hesaplaması ve karşılaştırma sitesi olan Hangi Kredi’nin CEO’su konumundaki Oray Durmazoğlu’ndan tüm tüketicilere açık çağrıda bulundu. Durmazoğlu, “Akılcı Kredi Kullanımı için mutlaka dört maddeye dikkat ediniz. Hangi Kredi ekibi olarak kullanıcılarımıza en avantajlı krediye en hızlı ve güvenli şekilde başvurmalarını sağlamaktayız. Bu konuda bilinçli şekilde hareket etmelerini de sağlamaya çalışıyoruz. Genel olarak kullanılan yanlış kredilerin tüketicilerin kredi notunun düşmesi, yasal takip ve haciz gibi sorunlar yaşatsa da özellikle pandemi döneminin yaşattığı telaş ile çok fazla tüketici krediye yönelmiş durumda. Biz bu durumda kullanıcılarımıza 4 maddeden oluşan Akılcı Kredi Kullanımı’nı önermekteyiz” dedi.

Maaş Haczi

“Gerçekten krediye ihtiyacınız varsa kullanın. Aylık gelir ve gider dengenize göre uygun taksitleri belirleyin. Kısa vadeli krediler çekin. Borcunuzu eksiksiz olarak ve zamanında ödeyin” diyen Durmazoğlu, “Pandeminin başlandığından bu yana batık kredi riski her geçen gün artıyor. İçinde bulunduğumuz bu belirsiz zamanda kredi talebini mutlaka birkaç defa gözden geçirin ve gerçekten ihtiyacınız yoksa kullanmayın” önerisini yaptı. Durmazoğlu sözlerine şu şekilde sürdürdü “Kredi ödemelerini aksatmak, maaşın haczedilmesine kadar giden farklı yolları var. Bu sebeple kredi çekerken limitinize göre değil aylık ödeyebileceğiniz tutarlara göre kredi çekmeye çalışmalısınız. Uzun vadelerde aylık taksit tutarı düşse de ödeyeceğiniz toplam ödeme miktarları artıracağından mümkün olabilen en kısa vadeyi tercih edin ve her şeyden önemlisi yasal süreçle karşılaşmamak ve gerçekten ihtiyacınız olan her an kredi çekebilmek için borcunuzu eksiksiz olarak ve vaktinde ödeyin”

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir