Çarşamba , 23 Haziran 2021

PTT’den Ev Hanımlarına Kredi Müjdesi

PTT, eski tarihlerde sadece posta ve para gönderimi amaçlarıyla aklımıza yer etmiş olsa da, değişen inovasyon hamleleri sayesinde bir çok bankacılık işlemi yapabilen bankacılık sektörü içerisine adımlar atmış bir işletme olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Devlet kuruluşu olarak hizmetlerini sürdüren PTT Bank, ev hanımlarının girişimciliği faaliyetleri ve ev bütçelerine katkı sağlamaya yönelik bir biçimde kredi kullandırmaya başlamıştır.

Bu pozisyona eğer ki bankalardan hizmet almak istemiyorsanız ve kredi çekimi konusunda farklı türde arayışlar içindeyseniz PTT Bank ’ı değerlendirip piyasaya göre daha düşük oranlı faizli krediler kullanabilme imkanlarına sahipsiniz. Pekala PTT Bank ev hanımları kredi başvurusu nasıl yapılmaktadır? Hangi şartları istemektedir? sorularının yanıtlarını yazımızın devamında bularak detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

PTT Bank, kredi verme işlemleri için anlaşmalı olduğu kuruluşu Aktifbank üzerinden çalışmalarını devam etmekte olup, Aktifbank aynı zamanda NKolay Kredi isimli ve bir kaç senedir internet üzerinden hizmet vermekte olan dijital bankacılık sistemi olarak farklı hizmetlerle karşımıza çıkmaktadır.

PTTBank ev hanımlarına kredi başvuru şartları ;

  • Kefil istenmemektedir
  • 18 yaşını doldurmuş ev hanımı tüketiciler bu krediye başvurabilmektedir.
  • PTTBank tarafından kredi faiz oranı %2.29 olarak belirtilmektedir. (Kredi puanına göre değişkenlik gösterebilmektedir.)
  • Kredi tutarının 1000’de 5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
  • Güncel olarak 30.000 TL ’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz
  • Kredi çekebilmek için en az 18 yaş, en yüksek 80 yaş kriter şartı bulunmaktadır.

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir