Çarşamba , 23 Haziran 2021

Yapı Kredi’de Kredi Hesabı Nasıl Açılır ?

İnternet veya mobil şubelerden telefon bankacılığı kullanarak TL, döviz veya altın hesapları açabilirsiniz. Bir hesabınız eğer yoksa en yakın banka şubesine giderek ‘’Bankacılık Hizmet Sözleşmesi’’ imzalamanız gereklidir.

Banka Hesabı Açarken Gerekli İşlemler

  • Bankaya ait mobil uygulamayı indirin.
  • İstenilen tüm bilgilerinizi girin.
  • Tek şifre olarak oluşturmanız gerekli.
  • Banka hesap açılışı yapmak için başvuru yapın
  • Görüntülü işlem asistanı ile görüşme yaparak kimlik doğrulama işlemini tamamlamış olun.
  • Görüşme yaparken mutlaka kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekli.
  • Belirtmiş olduğunuz adrese ise kurye ile size ulaştırılacak müşteri beyan formunuzu imzalayıp hesap açılış işlemlerini tamamlamış olursunuz.

Bankanın müşterisi olanlar mobil şube üzerinden Yapı Kredi hesap açma başvurusu yapılması mümkündür. Bunun için internet bankacılığı şifresiyle sisteme giriş yapılması sonrası sol üst kısmında bulunan menüden hesaplarım kısmındaki bulunan yeni hesap açmak istiyorum bölümünü seçiniz. Gerekli alanları doldurduktan sonra hesabınızı istediğiniz türden açabilirsiniz.

Başvuru Yapabileceğiniz Farklı Yöntemler

Yapı Kredi bankasının en yakın şubesine gidip kimlik bilgileriniz ile hesap açılabilmektedir. Kartınız ise genel olarak bir hafta içerisinde adresinize teslimi yapılmaktadır.

Hesap Açma İçin Gerekli Evraklar

Başvuru yapacağınız yöntemlere göre değişkenlik gösterse bile temel olarak kimlik, adres ve cep telefonu numarası bilgileri gerekli olmaktadır. Bu evraklarla birlikte Yapı Kredi hesap açması için ekstra bir ücret ödemeksizin vadesiz mevduat hesabınızı açmış olursunuz. Daha önceden bankanın müşterisi iseniz bu bilgiler bile size sorulmamaktadır. Banka müşterileri direk internet veya mobil şubeye girişlerini yaparak, az bir süre içerisinde TL, döviz ve altın hesapları açabilir.

 

Hakkında Admin

İlginizi Çekebilir!

enflasyon anlamı nedir

Enflasyon Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Enflasyon Nedir? Fransızca kökenli enflasyon, şişkinlik demek olup terim olarak da bir ekonomide fiyatlar genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir